Europos Sąjungos struktūriniai fondai kartu su Lietuvos Užimtumo Tarnyba siekia mažinti jaunimo nedarbą ir kviečia mokytis modernių bei darbo rinkoje paklausių specialybių, tarp kurių – ir skirtingos IT srities profesijos. ES inicijuojami projektai „Atrask save“ ir „Naujas startas“ siekia atverti naujas galimybes, pradedant nuo nemokamų mokslų Užimtumo Tarnyboje prisiregistravusiems asmenims.
Norint gauti Lietuvos Užimtumo Tarnybos finansavimą kursams bei stipendiją, turite užsiregistruoti teritoriniame skyriuje. Taip pat, registravimosi metu turite niekur nesimokyti, nebūti įdarbinti su darbo sutartimi, nebūti pasirašę autorinės sutarties, nevykdyti individualios veiklos su pažyma ar verslo liudijimu. UŽT puslapyje rasite visą informaciją apie dokumentus, kuriuos reikia pateikti ir rezervuoti laiką apsilankymui, kad netektų laukti eilėje.
Kokie įsipareigojimai?
Teritorinė užimtumo tarnyba pasiūlys sudaryti trišalę arba dvišalę sutartį.
Trišalėje sutartyje numatoma, kad UT finansuos profesinį mokymą, būsimas darbdavys po mokymo įdarbins pagal įgytą kvalifikaciją ar kompetenciją ne trumpiau kaip 6 mėnesių laikotarpiui, o užimtas asmuo, kuris pabaigs profesinį mokymą su darbdaviu suderintoje mokymo įstaigoje, įsidarbins pas numatytą darbdavį ir išdirbs pagal įgytą kvalifikaciją ar kompetenciją ne trumpiau kaip 6 mėnesius. Sutartimi užimtas asmuo įsipareigoja įsidarbinti pas kitą darbdavį, nei tuo metu dirba.
Dvišalėje sutartyje numatoma, kad UT finansuos profesinį mokymą, o profesinio mokymo dalyvis, pabaigęs mokslus pasirinktoje profesinio mokymo įstaigoje, per 6 mėnesius įsidarbins UT pasiūlytoje ar savo susirastoje darbo vietoje, arba pradės savarankišką veiklą pagal įgytą kvalifikaciją ar kompetenciją ir dirbs ne trumpiau kaip 6 mėnesius.
Sudarant dvišalę sutartį, profesinio mokymo teikėją būsimas profesinio mokymo dalyvis pasirenka pats, o trišalės sutarties atveju – suderinęs su darbdaviu