Kamuoja nugaros skausmai?

Jeigu ilgai praleidžiant sėdint netaisyklingoje pozicijoje be jokių pertraukų, kūno raumenys vis labiau įsitempia, tuo metu dėl kūno asimetrijos gali atsirasti raumenų disbalansas, nugaros skausmas, kadangi žmogus būna susikuprines arba susmukęs kėdėje, negali kontroliuoti savo  taisyklingos laikysenos. Raumenys praranda savo elastingumą, kiti raumenys neišvengiamai dažniausiai persitempia. Ypatingai svarbu yra atpalaiduoti tam tikromis priemonėmis Jūsų įsitempusius raumenis, kad ateityje nebūtų jokių ilgalaikių sveikatos problemų dėl įsitempusių raumenų.kaklo masažuoklis

Kaip reikėtų išvengti nugaros skausmų? Yra būdų kuriuos dabar aptarsime, bus tokių ir apie kuriuos tikriausiai jau esate girdėję.

Pirmas pratimas. Kaklo mankšta.

Pradinė padėtis – stovint tiesiu kūnu, kojos suglaustos, rankos prie juosmens, galva žiūri tiesiai. Iš lėto galvą pakelti aukštyn ir nosimi rašyti aštuoniukę – pradėti nuo viršaus, daryti kilpą ir iš lėto leisti galvą žemyn, po to vėl darant kilpą kelti ją į viršų. Šį pratimą pakartoti 4 kartus. Viską reikia atlikti iš lėto, neskubant, nes galima patempti kaklo raumenis. Po viso pratimo labai yra tinkama naudoti kaklo masažuoklį.

Antras pratimas. Pečių mankšta.

Pradinė padėtis – stovėti tiesiu kūnu, kojos pečių plotyje, rankos sulenktos per alkūnes ir pakeltos taip, kad sudarytų 90 laipsnių kampą. Švelniai kelti rankas į viršų, kad jos pilnai išsitiestų ir pasiektų maksimaliai įmanomą tašką, tada jas vėl švelniai sugrąžinti į pradinę padėtį. Šį pratimą pakartoti 15 kartų. Siūlau darant šį pratimą neskubėti ir stengtis ištiesti rankas kiek galima aukščiau.

Trečias pratimas. Liemens mankšta.

Pradinė padėtis –  stovėti tiesiu kūnu, kojos pečių plotyje, rankos ant juosmens. Švelniai pradėti sukti liemenį pagal laikrodžio rodyklę, stengiantis apimti kuo didesnę amplitudę. Taip apsukti 5 ratus, vėliau pakeisti pusę – sukti prieš laikrodžio rodyklę. Tai taip pat padaryti 5 kartus. Šio pratimo esmė yra amplitudė – kuo didesnė ji bus, tuo labiau jūs pramankštinsite savo raumenis. Taip pat svarbu yra neskubėti, viską atlikti iš lėto.

Ketvirtas pratimas. Kojų tempimas.

Pradinė padėtis – atsisėsti ant žemės, kojos sulenktos taip, jog kairys ir dešinys padai liestų vienas kitą. Rankomis apimti pėdą ties kojų pirštais ir itin lėtai, minimaliais žingsneliais traukti kojas prie savęs. Kojas traukti prie savęs kiek leidžia jūsų galimybės ir palaikyti kelias sekundes. Taip pakartoti 3-4 kartus. Taip pat atliekant šį pratimą galima ir lenktis prie kojų arba iš lėto, vertikaliai judinti kojas ties kelių sritimi.

Penktas pratimas. Styga.

 

Pradinė padėtis – atistoti ant žemės tiesiu kūnu, kojos viena šalia kitos, rankos pakeltos į viršų. Iš pradžių pakelti kairę koją šiek tiek virš žemės, o su dešine stengtis iš lėto pasistiebti kuo aukščiau, tuo pat metu rankomis siekti kuo aukščiau, ištiesti nugarą. Tada iš lėto leistis į apačią, atpalaiduoti kūną. Pakartoti 10 pasistiebimų dešine koja ir 10 su kaire koja. Šį pratimą galima atlikti ir vieną koją padėjus ant kitos kojos nugarinės dalies ties kauliuku.masazuokliai-1

Masažuokliai – puiki alternatyva jeigu Jūsų raumenys yra įtempi, juos labai  yra naudinga atpalaiduoti. Masažuokliai yra naudingi tiek sveikam žmogui tiek turinčiam įvairių sveikatos bėdų. Svarbiausių masažo naudų yra sumažinti raumenų įtampą arba emocinį stresą, jis tikrai padeda atsipalaiduoti ir pamiršti asmenines problemas. Masažai taip pat labai sumažina nuovargį, geriau miegosite naktimis, stiprina imunitetą, raumenis, taip pat mažina patinimus po operacijų. Masažuokliai labai yra tinkami reabilitacijai, taip pat jie padidina energijos kiekį, suteiks Jums žvalumo, padės išvengti mėšlungio skausmų.