Populiariausi briketų tiekėjai

www.kuras.lt www.grasta.lt www.vivalsa.lt www.pjuvenubriketai.org
Kaina 150 – 189€ 111 – 191€ 160 – 170€ 199€
Darbo laikas 08:00 – 17:00 08:00 – 17:00 08:00 – 17:00 08:00 – 17:00
Pristatymo laikas 7 darbo dienos 1 – 3 darbo dienos 5 darbo dienos 5 darbo dienos
Atvežimo mokestis 1€/1km 0,9 – 1€ 0,8€ 5 darbo dienos
Lizingas Perkant vietoje yra nėra Perkant vietoje
Iškrovimo mokestis nėra nėra 4€ nėra
Krovimo paslaugos yra yra yra yra
Min. užsakymas 1 tona nėra 2 tonos 2 tonos

Siųsti užklausą


  Briketai

  Nusipirkti briketus galite čia – Briketai

  Lietuvoje parduodamos įvairios briketų rūšys, viena nuo kitos besiskiriančios jų formavimui naudota medžiaga bei savybėmis. Pagrindiniai rodikliai, pagal kuriuos renkamasi briketus – drėgnumas, peleningumas ir kaloringumas. Durpių briketai gaminami presuojant durpes, išgautas natūraliai. Jos susidariusios iš yrančios organinės medžiagos, pavyzdžiui, humuso, augalų ir medžių krituolių. Daugiausia durpės randamos drėgnose žemumose. Durpių briketai labai ekologiški, juose nėra kenksmingų kietinimo ar surišimo medžiagų. Priklausomai nuo to, kaip gerai durpės išvalytos, jų peleningumas gali skirtis nuo 5 iki 20 masės šimtųjų dalių. Jų kaloringumas taip pat priklauso nuo apdirbimo kokybės: gerai paruošti pjuvenų briketai turi iki 4600 kcal/kg. Kita ypač prieinama briketų rūšis – medienos briketai. Jie presuojami iš tam tikros medienos, pavyzdžiui, uosio, beržo, ąžuolo, taip pat – spygliuočių (pušies, eglės), lapuočių. Medžio pjuvenų briketai drėgmė mažesnė – iki 8 proc. Mažiausiai peleningi  uosio briketai – iki 1,5 proc. Kaloringiausi ąžuoliniai briketai: degant jie išskiria iki 6200 kcal/kg.

  Briketai
  Briketai vilniuje kaune ir klaipedoje

  Kaina

  Kaina įvairi – ji priklauso nuo gamybai naudotos medžiagos. Parduotuvėse „senukai“ arba „Moki – Veži“ galima įsigyti durpių ir medžio pjuvenų briketų fasuotų po 10 arba 25 kg. Būna ir didesnių pakuočių. Durpių briketai pigiausi – 25 kg pakuotė kainuoja nuo 3,49 Eur. Perkant medžio pjuvenų briketus teks išleisti daugiau: ąžuolinių briketų 10 kg pakuotės kaina – nuo 2,49 Eur akcijos metu. Paprastai toks kuro kiekis gali kainuoti ir daugiau – 3,29 Eur už 10 kg.

  Pristatymas į namus

  Pjuvenų briketus gana paprasta užsisakyti į namus – internetiniuose ar laikraščių skelbimuose rasite pardavėją, kuris didesnį kiekį į jūsų namus pristatys be papildomo mokesčio. Vilniuje, Kaune, Šiauliuose, Panevėžyje ir Klaipėdoje dažnai nupirktas kiekis bus iškrautas kranu, įmontuotu krovinį atvežusioje transporto priemonėje. Mažesniuose miestuose, tokiuose kaip Tauragė, Alytus, Prienai, už pristatymą gali tekti sumokėti sutartą sumą, kuri priklausys nuo to, kaip toli nuo tiekėjo iškrovimo vieta, taip pat nuo perkamo kiekio.

  briketai kaina
  Briketai

  Briketų pirkimas prekybos centruose

  Medžio pjuvenų, durpių, net anglies briketų galima įsigyti stambesnėse namų ūkio reikmenų ir statybinių medžiagų parduotuvėse, tokiose kaip „Senukai“ ar „Moki Veži“. Tai ypač patogu perkant mažesnį kiekį ar turint talpią transporto priemonę, priekabą. Šios parduotuvės dažnai vykdo akcijas, kurių metu kuro briketų įsigysite pigiau, su didele nuolaida.

  Anglis

  Granules

  Malkos

  Katilai

  Kitos kuro rūšys

  Be kieto kuro briketų savo namus galima šildyti kitomis pakuros rūšimis, pavyzdžiui, malkomis, anglimi, kuro granulėmis ir t.t. Svarbu pasirinkti tokią kuro rūšį, kuriai labiausiai pritaikytas jūsų turimas katilas: angliai pritaikytame katile nepatartina naudoti kuro granulių, stambių malkų. Netinkamo kuro naudojimas gali turėti blogų pasekmių katilo eksploatacijai ir pačiai šildymo sistemai. Taip pat patartina rinktis mažiau taršų kurą, kuris mažiau kenks aplinkai. Svarbu ir pasirinkti tinkamą kaloringumą, jo ir kainos santykį.

  Briketai kaune vilniuje klaipedoje
  Anglis kaina

  Bendra informacija apie briketus

  Medienos pjuvenų briketai – kietojo kuro rūšis, gaminama iš presuotų medienos pjuvenų ir kitų medžio atliekų. Taip pat ir iš tam užaugintų augalų sausosios masės, tokios kaip smulkinta gluosnių mediena. Briketai – aplinkai draugiška kuro rūšis, priskirtina atsinaujinančiai energijai. Juos deginant, naudojant kaip pakurą, į aplinką išskiriama tiek pat anglies dvideginio (CO2) kiek jo buvo sugerta augalui vykdžius fotosintezę.

  Briketai – geras akmens ir medžio anglies pakaitalas. Dažniausiai naudojami besivystančiose šalyse, kur kitos kuro rūšys nėra taip lengvai prieinamos. Pastaraisiais metais briketai darosi populiaresni ir išsivysčiusiame pasaulyje: jie itin tinka deginti industrinėse krosnyse ir katiluose, kurių garai suka elektrą generuojančias turbinas. Paprastai maišomi su anglimi, kad būtų pasiekta ir išlaikyta aukšta temperatūra, reikalinga sėkmingai tokių katilų aplikacijai.

  Kodėl mes ?

  D.U.K.

  Kas svarbu renkantis briketus namų šildymui?

  Labai svarbu pasirinkti tinkamus, kokybiškus briketus, kuriais kūrensite. Geriau įsitikinti, kad jūsų perkamuose briketuose mažai dervų, kurios teršia katilą, taip pat pasidomėti, kokia jų drėgmė. Dervingi ir drėgni briketai degs žema temperatūra, liks daug suodžių, iš katilo net gali pradėti bėgti išgaravęs ir kondensavęsis vanduo.

  Kaip dažnai reikia valyti katilą?

  Kuro briketų peleningumas gana mažas: pelenų neteks valyti dažniau nei kas vieną – du mėnesius. Deginant geros kokybės briketus, patį katilą reikia valyti tik kartą per sezoną.

  Kaip užtikrinti katilo ilgaamžiškumą kūrenant kuro briketais?

  Svarbu įsitikinti, kad katilas nedega per žema temperatūra. Dauguma atvejų patartina palaikyti ne žemesnę nei 65°C vandens temperatūrą. Jei šio patarimo nesilaikoma, katile gali kondensuotis rūgščios liekanos, dėl ko jis gali pradėti rūdyti. Taip pat kimšis pats kaminas, nebus laiku ištraukiami dūmai.

  Kiek pjuvenų briketų užtenka vienam šildymo sezonui?

  Briketai dažnai pakuroje maišomi su kitomis kuro rūšimis, pavyzdžiui, malkomis. Kūrenant vien kuro briketais vienam šildymo sezonui gali prireikti iki 5t vidutiniško naudingumo koeficiento katilui statistiniame Lietuvos name.

  Ar reikia specializuoto katilo kūrenti briketus?

  Ne, dauguma atvejų briketai tinkami naudoti beveik visų katilų pakurai. Vis dėlto, briketų nederėtų naudoti granuliniuose katiluose.

  Kiek kuro briketų užtenka vienam šildymo sezonui?

  Briketai dažnai pakuroje maišomi su kitomis kuro rūšimis, pavyzdžiui, malkomis. Kūrenant vien kuro briketais vienam šildymo sezonui gali prireikti iki 5t vidutiniško naudingumo koeficiento katilui statistiniame Lietuvos name.

  Ar kuro granulės gerai įsitvirtinusios rinkoje, ar dažnai naudojamos namų šildymui?

  Jau daugiau nei dešimt metų granulės naudojamos šildymui visoje Europoje ir likusiame pasaulyje. Ypač populiarios Skandinavijoje, kitose Šiaurės Europos valstybėse. Jų naudojimas vis didėja ir Lietuvoje.

  Kuro granulių katilai specializuoti būtent joms. Ar jie ilgaamžiai?

  Svarbu įsitikinti, kad perkamas katilas kokybiškas ir tinkamai pajungtas. Taip pat svarbu, kad būtų suderinamas su jūsų naudojamu kuru. Pagal paskirtį naudojamas katilas negesdamas dirbs daugiau nei 30 metų.

  Ar sunku rūpintis granuliniu katilu, jį prižiūrėti?

  Naudojant tinkamas granules suodžių, pelenų likti daug neturėtų. Vis dėlto, katilą reikia periodiškai kas metus valyti: tai galima padaryti pačiam ar kreiptis specialistų pagalbos. Pelenus patartina šalinti kas mėnesį.

  Kas svarbu renkantis malkas namų šildymui?

  Pirmiausia reikia nuspręsti, kurios kaitrumo grupės malkos jums priimtiniausios, pasverti kainos ir kaloringumo santykį. Taip pat verta įsitikinti, ar malkos parduodamos skaldytos, džiovintos, ar ne. Neparuoštas malkas reikės kapoti pačiam, laikyti sausoje vietoje iki kol išdžius. Svarbu pasirinkti ir tinkamą medieną iš pasirinktos kaitrumo grupės. Pavyzdžiui, ąžuolas gerokai dervingesnis nei beržas, tad teks dažniau valyti šildymo sistemą, be to, jis dega kaitriau, kas gali atsiliepti jūsų katilo ilgaamžiškumui.

  Kiek malkų reikia vienam šildymo sezonui?

  Sunku pasakyti, kokio kiekio malkų užteks. Viskas priklauso nuo to, kokia jų rūšis, drėgmė. Reikšmę turi net į pakurą įdėtos malkos gabaritas. Naudojant II kaitrumo grupės malkas statistiniams Lietuvos namams gali prireikti iki 15 erdmetrių malkų vienam šildymo sezonui.

  Kaip pasirinkti katilą kūrenti malkomis?

  Svarbu pasirinkti tinkamą katilo galingumą, naudingumo koeficientą. Geras katilas atlaikys aukštas temperatūras, susidarančias kūrenant I kaitrumo grupės malkas. Nedera pamiršti, kad labai našu maišyti kelias kuro rūšis vienoje pakuroje. Todėl taip pat pasidomėkite, kokiu kitu kuru galite kūrenti katilą, kurį renkatės.

  Kas svarbu renkantis anglį namų šildymui?

  Verta pasidomėti, ar jūsų perkama akmens anglis valyta, plauta, ar su priemaišomis. Plauta anglis, nors ir brangesnė, tačiau gerokai skalsesnė, kaitriau dega, be to, lieka mažiau apnašų ir katilas tarnaus daug ilgiau.

  Kiek akmens anglies užtenka vienam šildymo sezonui?

  Vienam šildymo sezonui kūrenant vidutiniško naudingumo koeficiento katilu statistiniame Lietuvos name su keturiais gyventojais pakaks nuo 2 iki 3 tonų anglies.