Dietologai yra vieninteliai kvalifikuoti sveikatos priežiūros specialistai, vertinantys, diagnozuojantys ir gydantys mitybos ir mitybos problemas individualiu ir platesniu visuomenės sveikatos lygiu. Jie dirba tiek su sveikais, tiek su sergančiais žmonėmis. Dietologai naudojasi naujausiais visuomenės sveikatos ir moksliniais maisto, sveikatos ir ligų tyrimais, kuriuos jie pateikia praktinėmis rekomendacijomis, kad žmonės galėtų tinkamai pasirinkti gyvenimo būdą ir maistą.

Kuo skiriasi dietologas, dietologas ar mitybos terapeutas nuo to, kaip susirasti dietologą ar reguliuojamos mitybos specialistą

Nors Airijos mitybos ir dietologijos institutas (INDI) pripažįsta vartotojo ir pacientų pasirinkimą naudoti papildomus ar alternatyvius gydymo metodus, pagrindinis INDI vaidmuo yra užtikrinti, kad visuomenė būtų apsaugota nuo nereglamentuojamų ar netinkamų patarimų dėl mitybos. Šis lankstinukas informuoja visuomenę apie tai, kaip išsirinkti ar patikrinti patarimų dėl mitybos patarėjų ar specialistų kvalifikaciją, ir pateikia informaciją, kaip susirasti kvalifikuotą dietologą. Išryškinami pagrindiniai dietologų, dietologų ir mitybos terapeutų vaidmenų ir funkcijų skirtumai.

Daugelis žmonių teigia, kad yra mitybos ekspertai, tačiau turi labai ribotas žinias ir nesiūlo visuomenės apsaugos. Tinkamo žmogaus, iš kurio kreiptis pagalbos ir patarimo, pasirinkimas kartais gali būti painus. Tam nepadeda didėjantis savarankiškų ar alternatyvių „mitybos specialistų“ skaičius, atsirandantis iš neoficialių kursų. Tokių kursų nepripažįsta nei valstybė, nei Airijos universitetai.

Deja, tiems, kurie naudojasi nekvalifikuotų „mitybos specialistų“ paslaugomis, teikiamos konsultacijos ar terapija gali būti neveiksmingos, netinkamos ir potencialiai nesaugios.

Kas yra dietologas?

Dietologas yra sveikatos priežiūros specialistas, turintis maisto ir mitybos bakalauro laipsnį, taip pat praktinio mokymo ligoninėje ir bendruomenės nustatytą laikotarpį. Dietologei gauti reikia ne mažiau kaip ketverių dieninių dieninių studijų universitete. Daugelis dietologų papildo savo žinias siekdami magistro ar daktaro laipsnio. Dietologai taiko mitybos mokslą norėdami skatinti sveikatą, gydyti ir užkirsti kelią netinkamam maitinimui ir pateikti terapines mitybos gaires pacientams, klientams ir visuomenei sveikatos ir ligų atvejais.

Pavadinimus „Užsiregistravęs dietologas“ ir „Dietologas“ saugo įstatymai, kad šį vardą galėtų naudoti tik kvalifikuoti specialistai, kurie atitinka reikiamą išsilavinimo kvalifikaciją ir toliau išlaiko savo žinias bei įgūdžius tęsdami profesinį tobulėjimą. CORU yra atsakingas už sveikatos ir socialinės rūpybos profesijos pagal Airijos sveikatos ir socialinės priežiūros specialisto įstatymą (2005 m.). Dietologai turi savo visuomenės apsaugą. Dietologai yra atsakingi už savo elgesį ir rūpinimąsi, kurį jiems suteikia reguliavimo procesas. Visi registruoti dietologai privalo laikytis profesinės etikos kodekso ir profesinės praktikos

Sąvoka „dietologas“ nėra saugoma įstatymų, todėl žmonės, turintys skirtingą parengimo ir žinių lygį, gali save vadinti „dietologu“.

 

dietologas vilniuje

Pavadinimo kvalifikacija
Dietologė
Bakalauras. (Hons) Žmonių mityba ir dietologija arba susijęs mokslo laipsnis su magistro diplomu arba dietologijos magistro laipsnis. Dietologai yra vieninteliai mitybos specialistai, kuriuos reglamentuoja įstatymai, ir jiems taikomas etikos kodeksas, užtikrinantis, kad jie visada laikytųsi aukščiausių standartų.
Dietologai yra kvalifikuoti dirbti su sveikais ir sergančiais žmonėmis įvairiose vietose, įskaitant ligonines, pirminę priežiūrą ir privačią praktiką. Dietologai taip pat dirba švietimo, mokslinių tyrimų, pramonės, vyriausybės ir konsultavimo srityse. Dietologai yra vieninteliai mitybos specialistai, kuriuos gali įdarbinti HSE.
Dietologai neparduoda jokių maisto papildų, atsižvelgiant į jų mitybos patarimus klinikinėje aplinkoje.
Dietologas ar visuomenės sveikatos dietologas
Visuomenės sveikatos mityba, žmonių mityba ar mitybos mokslai – bakalaurai arba magistrantūros mokslai.
Dietologai ar visuomenės sveikatos dietologai yra kvalifikuoti teikti informaciją apie maistą ir sveiką mitybą ir dažnai dirba tokiose srityse kaip visuomenės sveikata, sveikatos gerinimas, sveikatos politika, vietos ir nacionalinė valdžia, taip pat švietimas ir moksliniai tyrimai.
Kadangi šios profesijos nereglamentuoja įstatymai, bet kas gali save vadinti dietologu. Tačiau turintys atitinkamą kvalifikaciją gali registruotis JK mitybos specialistų savanoriškame registre (UKVRN). Tai yra JK registras, nėra mitybos specialistų registro Airijoje. Dietologai neprivalo būti registruoti, kad galėtų dirbti Airijoje.
Daugeliu atvejų dietologai turi dvigubą kvalifikaciją, įgyjančią praktiką kaip dietologai ir dietologai.
Mitybos terapeutai
Egzistuoja daugybė įvairaus ilgio kursų, kuriuose teigiama, kad rengiami mitybos terapijos specialistai. Mitybos terapijos specialistai neturi teisės registruotis JK mitybos specialistų savanoriškame registre ir negali registruotis CORU, daugiaprofesinėje sveikatos priežiūros institucijoje Airijoje.
Mitybos terapijos specialistai teikia mitybos patarimus privačiose klinikose. Kai kurie gali pasiūlyti mitybos testus, tokius kaip maisto netoleravimo testai ar plaukų analizė, kurie nėra pagrįsti tradicine medicina. Kai kurie pacientai taip pat gali pasiūlyti gydymo būdų, tokių kaip papildai, detoksinės dietos ir maisto pašalinimas, apie kuriuos nėra pakankamai patikimų mokslinių įrodymų.

Konsultacijų metu gali būti siūlomi produktai ar papildai.
Kaip rasti dietologą ar reguliuojamą mitybos specialistą

Išskyrus valstybinį dietologų reglamentą, mitybos patarimai iš esmės yra savarankiškai reguliuojama pramonės šaka, kurioje kiekvienas gali įkurti ir praktikuoti neturėdamas pripažintos ar reglamentuotos kvalifikacijos, tai reiškia, kad vartotojams ar pacientams nėra užtikrinta reali apsauga.

Ieškant patarimų dėl mitybos, atsižvelgiant į jūsų sveikatą, patartina paklausti specialisto apie jo kvalifikaciją ir kvalifikaciją, kad būtų užtikrinta tinkama kvalifikacija ir reguliavimas. Kvalifikuotą dietologą galite rasti:

• Kreipkitės į vietinę ligoninę, bendrosios praktikos gydytoją arba pirminės priežiūros centrą

• ieškokite šios svetainės skiltyje Rasti dietologą

INDI yra profesionali organizacija, atstovaujanti beveik 800 dietologų ir studentų dietologų visoje Airijoje. INDI nustato nacionalinius standartus bakalauro laipsnio dietinėms programoms, dietologų praktikoms ir absolventų praktikos programoms. Norėdami gauti daugiau informacijos apie sveikatos priežiūros specialistų reguliavimą Airijoje