Kodėl reikėtu rinktis mūsų akmens anglį?

Anglis briketai granules malkos

Galimybė pirkti išsimokėtinai

Anglis briketai granules malkos

Nėra iškrovimo mokesčių

Anglis briketai granules malkos

Pristatymas 1 -3 darbo dienos

Anglis briketai granules malkos

Lietuvoje turime net 22 sandėlius

Akmens Anglį

Anglis DPK VBR (50-200 mm)

1551 tona

Anglis DPK (60-130 mm)

1651 tona

Anglis DO VBR (25-50 mm)

1551 tona

Anglis DO (25-60 mm)

1631 tona

Angl. Granulinė (6-25 mm)

1631 tona

Fasuota Akmens Anglis

STANDART (25-50 mm)

4,4025 kg maišas

PREMIUM (25-60 mm)

4,6525 kg maišas

PREMIUM MAXI (60-130 mm)

4,7525 kg maišas

GRANULINĖ (6-25 mm)

4,6525 kg maišas

Siųsti užklausą






    Nusipirkti anglį galite čia – Anglis

    Kam naudojama akmens anglis?

    Pagrindinė šios medžiagos paskirtis – naudojama patalpoms apšildyti. Reikia pabrėžti, jog tai yra viena seniausių bei patikimiausių kuro rūšių. Tačiau galima išskirti ir dar vieną svarbią sritį, kuri taip pat yra neįsivaizduojama be šios medžiagos – elektros gamyba. Pasirodo, jog net 40 procentų visos pasaulyje išgaunamos akmens anglies yra sunaudojama elektros gamybai. Kiek mažesnė dalis akmens anglies yra sunaudojama degiųjų dujų gamybai. Taip pat yra naudojama dyzelino bei benzino gamybai.

    Kur yra išgaunami didžiausi akmens anglies kiekiai?

    Jei iki šiol nežinojote, kokios pasaulio valstybės išgauna didžiausius šios medžiagos kiekius, tai atminkite, jog akmens anglimi turtingos šalys yra šios: Kinija, JAV, Indija, Australija bei Rusija. Paprastai šiuose pasaulio kraštuose akmens yra išgaunama dviem būdais: atviruoju bei šachtiniu.

    Plauta akmens anglis – ne mitas

    Akmens anglis susidarė iš pelkių augalų liekanų, kurie žuvo prieš milijonus metų ir nugrimzdo į pelkės dugną. Nesant deguonies susidarė durpės, kurios vėliau jos buvo padengtos kitomis uolienomis. Per milijonus metų, veikiant aukštam slėgiui ir temperatūrai, durpės virto akmens anglimi. Natūralu, jog anglies klodai nėra gryni – juose yra priemaišų.

    Išgauta akmens  yra plaunama ir sijojama specialiuose fabrikuose.  lengvesnė nei gruntas, smėlis, akmenys, todėl vandens pagalba atskiriamos šios priemaišos, o sijojant anglis tik suskirstoma pagal stambumą. Plauta  yra daug pranašenė nei konkurentų siūloma neplauta. Ji pilnai sudega, katile nelieka uolienos likučių, kurių neplautoje anglyje gali būti iki 25%. Plauta  ne tik išskiria daugiau šilumos, bet ir geriau dega, žymiai rečiau reikia valyti katilą.

    Anglis kaina

    Kaina priklauso nuo jos rūšies. Daug pasiūlymų internetiniuose skelbimuose, kuriuose parduodama plauta anglis, pritaikyta granuliniams katilams, rudoji  ir t.t. Brangiausia pirkti granuliniams katilams pritaikytą anglį: kaina už 1 t prasideda 153 Eur. Plautos akmens anglies kainos svyruoja nuo 150 iki 170 Eur už toną. Rudoji daug pigesnė, kadangi ji prasčiau dega ir yra mažiau apdirbta: tokios tipo kuro galite įsigyti ir už 94 Eur už toną. Medžio  gerokai efektyvesnė, tačiau kaina – daug brangesnė. Pardavinėjama fasuota po 10 kg, o už tokią pakuotę gali tekti sumokėti apie 10 Eur

    Pristatymas į namus

    Akmens anglies namų kūrenimui lengva įsigyti didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Kaune, Vilniuje daug įmonių, vykdančių būtent šio kuro ruošimo ir pardavimo veiklą. Už sutartą sumą šis kuras bus pristatyta į jūsų namus ir iškrauta į nurodytą vietą. Žinoma, tiekėjų yra ir kituose miestuose: Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, taip pat Utenoje, Ukmergėje ir kituose taip pat yra žmonių, užsiimančių būtent šia veikla. Šio kuro galėsite užsisakyti ir į nuošalesnį Lietuvos kampelį: nupirktas anglies kiekis bus pristatytas bet kuriuo adresu.

    Rūšys

    Kaip minėta aukščiau, yra daug akmens anglies, tinkamos namų šildymui, rūšių. Pardavinėjama rudoji anglis, kuri nėra visiškai suanglėjusi. Ji neapdirbta, jos kaloringumas mažesnis: taip yra dėl to, kad ji primena ir anglį, ir durpes. Lietuvoje jos parduodama gana mažai: tik apie 1 proc. visų kurų. Pilnai suanglėjusi anglis brangesnė ir geresnė, labiau tinkama vartojimui. Ji pagrinde įvežama iš Rusijos, kur gausu anglies kasyklų. Tokią anglį apdorojus fabrikuose, kur ji išgryninama ją plaunant, pašalinama nereikalinga uoliena. Tokia anglies rūšis geriausia pagal kainos ir kokybės santykį: ji ypač gerai ir ilgai dega, joje mažai nedegių priemaišų.

    Kitos kuro rūšys

    Be anglies, seniausios iškastinio kuro rūšies, savo namus galima šildyti kitomis pakuros rūšimis, pavyzdžiui, malkomis, briketais, kuro granulėmis ir t.t. Svarbu pasirinkti tokią kuro rūšį, kuriai labiausiai pritaikytas jūsų turimas katilas: kuro granulėms pritaikytame katile nepatartina naudoti anglies, stambių malkų. Netinkamo kuro naudojimas gali turėti blogų pasekmių katilo eksploatacijai ir pačiai šildymo sistemai. Taip pat patartina rinktis mažiau taršų kurą, kuris mažiau kenks aplinkai. Svarbu ir pasirinkti tinkamą kaloringumą, jo ir kainos santykį.

    Anglis – degi, juoda ar rudai juoda uoliena, susidariusi iš nebegyvos augalinės masės milijonus metų trukusiuose geologiniuose procesuose. Išskiriami du kūrenimui tinkami tipai: akmens ir medžio . Medžio – lengva anglies ir pelenų masė organinei medžiagai degant iš jos pasišalinus vandeniui ir kitiems junginiams. Šis kuras pranašesnis už kūrenimą malkomis:  dega daug kaitriau, be to, išskiriama labai nedaug anglies dvideginio dūmų. Kūrenant malkas, palyginkime, lieka daug nesudegusios dalelių – suodžių – bei itin dūmijama.

    Medžio pakurai naudoti pradėta labai seniai. Žmonės malkas sukraudavo aukštais kūgiais su ertmėmis orui apačioje, pačią krūvą uždengdavo drėgnu moliu ar durpėmis ir ją padegdavo.

    Darbui pasibaigus, viena ketvirtoji masės virsdavo anglimi. Laikui bėgant medžio anglies išgavimas tapo gerokai efektyvesnis – išgaunama iki 60 šimtųjų dalių pradinio naudotos medienos tūrio. Medžio pasaulyje ypač populiari: daug skirtingų jos rūšių, visos pasižymi ypač aukšta degimo temperatūra, mažu peleningumu. Panaudojimas jos taip pat labai platus: nuo aplikacijų mene iki medicinos ir namų šildymo. Svarbiausia istorinė anglies paskirtis – žaizdro kūrenimas kalvėse. Tik deginant anglį pavykdavo pasiekti aukštas metalurgijai reikalingas kaitras, buvo pradėta apdirbti metalą.

    Medžio ir akmens anglimi šildyti namus labai paprasta. Jos didelis kaloringumas reiškia, kad anglį laikyti ir sandėliuoti nereikia daug vietos. Be to, vienos anglies pakuros ilgam užteks, nereikės vis rūpintis kuro papildymu. Anglį geriausia kūrenti tam pritaikytuose katiluose. Į kai kuriuos iš jų galima pilti anglies granules – itin mažas smulkintas plautos anglies daleles, kurios dar efektyvesnės.

    Kodėl mes ?

    D.U.K.

    Verta pasidomėti, ar jūsų perkama akmens anglis valyta, plauta, ar su priemaišomis. Plauta anglis, nors ir brangesnė, tačiau gerokai skalsesnė, kaitriau dega, be to, lieka mažiau apnašų ir katilas tarnaus daug ilgiau.

    Akmens angliai sudegus lieka gana nemažai pelenų, tad juos ištuštinti reikės dažnai: tai priklauso nuo naudojamos anglies rūšies ir grynumo. Patartina prieš kiekvienos pakuros ruošimą patikrinti, kiek prisirinko pelenų praeito naudojimo metu: kadangi anglinė pakura labai ilgai dega, iki kelių parų, geriau tokiais dalykais pasirūpinti. Suodžius iš katilo ir kamino taip pat gali tekti valyti dažniau, iki dviejų kartų per šildymo sezoną: nešvarumų ir susikaupusių degimo liekanų kiekį taip pat patartina stebėti.

    Svarbu įsitikinti, kad naudojama kokybiška akmens anglis su mažai priemaišų. Neplauta anglis ir jos degimo liekanos terš kaminą ir katilo degimo kamerą. Be to, nepamirškite naudoti anglies kūrenimui pritaikyto katilo: paprasta malkinė krosnis gali būti nepritaikyta karštoms temperatūroms, esančioms angliai degant, jis gali išsiklaipyti, kelti pavojų visai šildymo sistemai.

    Vienam šildymo sezonui kūrenant vidutiniško naudingumo koeficiento katilu statistiniame Lietuvos name su keturiais gyventojais pakaks nuo 2 iki 3 tonų anglies.