Frezavimas yra viena pagrindinių apdirbimo operacijų. Šis gamybos procesas yra ne toks  tikslus lyginant su tekinimo procesais, tačiau galimybės yra didelės. Frezavimas pagamina objektą, kuris nėra ašine kryptimi simetriškas. Šiam tikslui reikalingas frezavimo staklės kartu

su tvirtinimo įtaisu, pjaustytuvu ir, žinoma, ruošiniu. Ruošinys čia yra jau formos medžiaga, kurią reikia frezuoti. Jis pritvirtintas prie laikiklio, paruoštas malti. Pjovimo mašina taip pat yra pritvirtinta prie mašinos. Jis turi aštrius dantis ir sukasi dideliu greičiu. Ruošinys tiekiamas į pjaustytuvą kur yra pašalinamas nepageidaujamas metalas iš ruošinio gabalo.

 

Frezavimas apima daugybę skirtingų operacijų ir mašinų rūšių, nuo mažų atskirų dalių iki didelių, sunkiųjų frezavimo operacijų. Tai yra vienas iš dažniausiai naudojamų  procesų, skirtų specialių dalių apdirbimui, siekiant tikslių nuokrypių

 

Frezavimo paslaugos

Frezavimo paslaugos gali būti atliekamas naudojant daugybę skirtingų staklių. Pradinė staklių malimo klasė frezavimo staklės (dažnai vadinama malūnais). Po kompiuterio skaitmeninio valdymo (CNC) atsiradimo, frezavimo staklės išsivystė į apdirbimo centrus: frezavimo stakles, kurias papildo automatiniai įrankių keitikliai, įrankių žurnalai ar karuseliai, CNC pajėgumai, aušinimo sistemos sistemos ir gaubtai. Frezavimo centrai paprastai klasifikuojami kaip vertikalūs apdirbimo centrai (VMC) arba horizontalūs apdirbimo centrai (HMC).

 

Tekinimas iš esmės yra gręžimo operacija, kai metalas pašalinamas iš ruošinio už jo skersmens, naudojant pjovimo įrankį. Ši operacija atliekama staklėmis, mašina, kurioje ruošinys sureguliuojamas, o įrankis laikomas pastovus kol pats ruošinys yra sukamas. Tekinimo staklynai specialiai suprojektuoti pjovimo operacijai ir jie padeda tiksliausiai išpjauti metalą. Ruošinys dedamas ant krumpliaračio, o mašina suka metala palei stacionarų įrankį, kad pašalintų nepageidaujamas dalis iš gabalo.

 

Tekinimas gali būti atliekamas rankiniu būdu, tradicine staklės forma, kuri dažnai reikalauja nuolatinio operatoriaus priežiūros, arba naudojant automatinį tekinimo staklį. Šiandien dažniausiai tokios automatizavimo būdas yra kompiuterio skaitmeninis valdymas, geriau žinomas kaip CNC. (CNC taip pat dažnai naudojamas su daugybe kitų rūšių apdirbimo, be tekinimo.)

 

Sukant, pasukama gana tvirtos medžiagos (pvz., Medžio, metalo, plastiko ar akmens) ruožas, o pjovimo įrankis per 1, 2 ar 3 judesio ašis yra perėjamas, kad būtų pagaminti tikslūs skersmenys ir gyliai. Tekinimas gali būti arba cilindro išorėje, arba viduje (taip pat žinomas kaip gręžimas), kad būtų pagaminti vamzdiniai komponentai įvairioms geometrijoms. Nors dabar gana retas, ankstyvosios tekinimo staklės netgi gali būti naudojamos sudėtingiems geometriniams figūroms gaminti, net ir platoninėms kietosioms medžiagoms; nors nuo CNC atsiradimo tapo neįprasta naudoti šiuo tikslu nekompiuterizuotą įrankių juostos valdymą.

 

Tekinimo procesai paprastai atliekami ant staklių, kurios yra laikomos seniausiai atrastomis staklėmis. Šios staklės gali būti keturių skirtingų tipų, tokių kaip tiesaus posūkio, kūgio posūkio, profiliavimo arba išorinio gręžimo. Tokio tipo tekinimo procesai gali gaminti įvairių formų medžiagas, tokias kaip tiesus, kūginis, išlenktas arba griovelinis ruošinys. Apskritai, pasukant naudojami paprasti vieno taško pjovimo įrankiai. Kiekvienoje ruošinių medžiagų grupėje yra optimalūs įrankių kampų rinkiniai, kuris buvo kuriami bei tobulinami per metų metus.