Žodis „gintaras“ reiškia „saugantis nuo ligų“. Šis unikalus, iš daugiau nei 40 cheminių junginių ir rūgščių sudarytas mineralas, jau nuo senų senovės naudojamas medicinoje kaip išskirtinis gydomasis perlas, kuris įveikia itin sudėtingas žmogaus organizmo ligas.

Apie daugumai kylančias odos problemas bei kaip su jomis kovoti, Jums pasakoja ODA Laboratorijos naujų produktų technologė Aiva Mitrulevičienė.

 

ODOS SENĖJIMAS

Bėgant laikui, žmogaus organizme vyksta sudėtingi ir įvairialypiai pakitimai. Vienas jų – sumažėjęs ląstelių gebėjimas savarankiškai gaminti energiją, būtiną odos regeneracijai ir gyvybingumui. Ląstelėms silpstant, oda suglemba, papilkėja. Tuo tarpu, gintaro rūgštis dalyvauja gyvybiškai svarbiuose ląstelių procesuose: padeda ląstelėms efektyviai funkcionuoti, atsinaujinti. Esant gintaro rūgšties trūkumui, gyvybiniai procesai lėtėja, oda pradeda sausėti, greičiau senti.

Kadangi gintaro rūgštis dalyvauja deguonies įsisavinime ląsteliniame lygmenyje, atsinaujina ląstelių gyvybiniai procesai, oda atsigauna. Todėl naudojama kosmetika su gintaro rūgštimi gali padėti atstatyti odos stangrumą, drėgmės balansą, lyginti raukšles, tonizuoti ir atgaivinti odą.

 

AKNĖ

Odos paviršiuje yra gerųjų bakterijų, kurios palaiko sveikos odos mikroflorą. Jos padeda kovoti su patogeninėmis bakterijomis, galinčiomis sukelti įvairias ligas. Tačiau kartais nutinka taip, kad patogeninių bakterijų kiekis odos paviršiuje staiga padidėja ir sukelia odos ligą. Viena iš dažniausiai pasitaikančių lėtinių odos ligų yra aknė, kurią sukelia patogeninė bakterija Propionibacterium acnes.

Mokslininkai nustatė, kad odos mikrofloros bakterija Staphylococus epidermis, išskirdama gintaro rūgštį, stabdo blogųjų bakterijų augimą ir skatina odos atsinaujinimą. Kadangi gintaro rūgštis pasižymi priešuždegiminiu poveikiu, renkantis veido procedūrą su gintaro rūgštimi ne tik atjauninsite veido odą, bet ir sustabdysite blogųjų bakterijų aktyvumą.

 

OKSIDACINIS STRESAS

Dėl mūsų aplinkoje padidėjusio užterštumo, dažnai netinkamos ar nekokybiškos mitybos, alkoholio bei rūkalų vartojimo, žmogaus organizmas nuolat patiria „oksidacinį stresą“, kuris padidina laisvųjų radikalų – nestabilių molekulių, kurių išoriniame apvalkale trūksta vieno elektrono – gamybą. Laisvieji radikalai (stresas, pervargimas, UV, rūkymas, teršalai ir kt.) pažeidžia ląsteles, jų sienelės pasidaro nebepralaidžios, todėl nebegali tinkamai funkcionuoti. Likę sveikos ląstelės vis labiau apkraunamos, todėl jos greičiau pavargsta ir pradeda senti.

Laisvieji radikalai veikia ir DNR – pasikeičia baltymų pagrindas, sukeldamas senėjimo proceso pagreitėjimą. Kadangi spartėja baltymų ir skaidulų irimas, oda praranda tonusą. Naudodamos savo natūralius atkūrimo mechanizmus, žmogaus ląstelės mėgina neutralizuoti laisvuosius radikalus. Deja, dėl natūralaus odos senėjimo ir išorinių dirgiklių poveikio, laikui bėgant odos natūralios atkuriamosios galios labai sumažėja. Todėl odai reikalinga pagalba iš šalies – antioksidantų dozės, kurios padėtų kovoti su laisvaisiais radikalais. Šių antioksidantų gausu prausikliuose bei kremuose su gintaro rūgštimi. https://www.odapro.lt/lt/3-elektronine-parduotuve

 

POVEIKIS JŪSŲ ODAI

Gintaro rūgštis – mūsų pačių organizme sintetinamas, iš keturių anglies atomų sudarytas ingredientas, kuris nesukelia alergijų ir per itin trumpą laiką atgaivina pavargusią, žalingų aplinkos veiksnių paveiktą veido odą. Naudojant gintaro rūgštį, oda tampa švelni, išlyginamas odos raudonis, kapiliarai, problematiškos vietos. Ši rūgštis padeda atkurti odos elastingumą, stangrumą ir atspalvį. ODA kosmetikoje gintaro rūgštis, turi ypatingą reikšmę, nes ji – viena efektyviausių medžiagų, suteikiančių odai ryškų jauninamąjį poveikį.