Medienos granulės yra oficialiai išpjaustytos, supjaustytos ir dumblo granulės iš džiovintų, neapdorotų atliekų medienos, sukurtų medžio ruošimui (pvz., Lentpjūvių pjaustymui ir drožlėms). Medžio granulės išspaudžiamos dideliu svoriu ir turi didelį kiekį mažo vandens kiekio ir didelio gyvybingumo storio. Todėl jiems reikia mažai sandėliavimo patalpos. Pavyzdžiui, 1 tonai granulių reikia tik apie 1,5 m³ sandėliavimo patalpos.

Medžiaga, būdinga neišsemiama degalų rūšis, yra idealus atsakas į saugų, palaikomą šildymą. Visai nesvarbu, kokie yra neatsinaujinantieji energijos šaltiniai, medienos granulių vartojimas yra labai nešališkas. Vartojamos medienos granulės išsiskiria lygiaverte anglies dioksido (CO₂) priemone, nes medis, kuris buvo besivystantis. Tokiu būdu anglies ciklas išlieka harmoningas.

Medžio granulės – tai bona fide alternatyva neatsinaujinantiems energijos šaltiniams ir, pasiekus viduriniojo taško per ilgą nuotolį, pigesni nei panašūs energijos šaltiniai. Be to, išlaidos yra mažiau linkę į svyravimus nei energija, pavyzdžiui, šildantis aliejų ir dujinius benzinus.

Medienos granulių šildymo rėmai.

Židinio atšilimas.

• Gyvenamasis statinys ar mažos civilinės struktūros gali būti šildomos ištisus metus granulėmis ir leiskite židinio šildymui. Pagrindiniai segmentai yra granulių talpykla, tiekimo sistema ir šildytuvas.

Minimalus savikroviklio pagrindas gali būti naudojamas granulėms maitinti į virdulį. Tara užpildoma rankomis.

Tada vėl gali būti naudojama visiškai robotizuota granulių išleidimo šildymo sistema. Tai apima dvipusio gręžimo ar siurbimo tiekimo naudojimą, kad granulės būtų išgarintojoje iš sandėlio ar rezervuaro.

Vokietijos vyriausybė kasmet teikia žemos intrigos pažangą pertvarkydama daugiau patyrusių struktūrų per “Kreditanstalt für Wiederaufbau”. Paskolą “CO₂ pastato pertvarkymo” programos struktūroje valdo jūsų konkretus bankas.

Krosnys.

Medžio granulių krosnys yra prieinamos tiek granulių krosnys, tiek dūmtraukių įdėklai. Jie yra naudojami kaip vietinis nustatymas tam, kad šildytų individualius kambarius. Jie yra išdėstyti gyvenamoje erdvėje, turi pastebimą ugnį ir per šilumą perduodami tiek konvekcija, tiek radiacija.

Granulių krosnyse yra mažai atskiras kaupimo rezervuaras, iš kurio granulės yra sustiprinamos į degimo kamerą, kurioje granulės yra išdegintos, įskaitant peržiūros langą. Gali būti įvykdytos 24 valandų ir 100 valandų naudojimo sąlygos.

Talpa gali būti užpildyta fiziškai, kol viryklė yra užduoties. Iš talpos bako granulės sustiprinamos į uždegimo kamerą, todėl medžio varžteliu.